Aromalı Bitkilerin Pişirilmesi

Aromalı bitkilerin pişirilmesi tarifler çoğu kez değişiklik gösterir.
Ama kavurmalar da genellikle sarımsak çin biberi zencefil veya taze soğan gibi aromalı bitkilerin yağ ilave edilmesi ile yemek yapmaya başlanır.  Ardından tarife eğer et kullanılıyorsa et veya sebze eklenmelidir. Malzemeler yemeğe mükemmel bir tat verir.
Fakat tek görevleri bu değildir. Başka bir şey ilave etmeden tavadan çıkarabilirsiniz.
Sebzelerin kavrulması sebzeleri wok tava yatarken brokoli havuç veya dolmalık biber gibi pişme süresi uzun olanları ilk önce tavaya atın.
Ardından mantar japon turpu gibi kısa sürede pişen sebzeler de ekleyin. Yaprakları sebzeleri tava ocaktan almadan hemen önce ilave etmelisiniz.
Tavadaki malzemeleri sürekli karıştırın. Sebzelerin her tarafını eşit şekilde de pişirdikten sonra yapmaması için oldukça dikkatli olun.
Sosun eklenmesi sebzelerde fizikten sonra ama hala eti ve diğer malzemeleri koyduktan sonra gerekli sosları yeteri miktarda ekleyin.
Buğday unu, mısır unu, eklenmesi yemeğinizin kıvamını koyulaştırmak için kullanılır. Bunu aklınızdan çıkarmayın.
Eğer mısır unuyla hazırlanan bir sos kullanıyorsanız tavanın tam ortasındaki malzemeleri kenarlara doğru iterek ortada bir havuz oluşturun ve sosu buraya döküp diğer malzemelerle karıştırmadan önce birkaç dakika kadar daha pişirin. wok tava yiyeceklerin eşit pişmesi için son derece önemlidir.

Default image
biyemektarifi
Leave a Reply